درباره ما

داستان نول لانژ

واژه‌ی فرانسوی «نووِل» در ترکیب نام این مجموعه برآمده از سبکی تمام‌عیار در مهمان‌نوازی‌ست؛ سیاقی با عنوانِ «نوول‌کوزین» که با تأکید بر کیفیت و جذابیت در شیوه‌ی ارائه‌ی غذا طراحی شده است. نوول‌کوزین در واقع نوعی خدمات رستورانی‌ست که با در نظر گرفتن سلامت مواد غذایی، حفظ کیفیت مواد اولیه‌ی خوراک و ظرافت و زیبایی در ارائه‌ی آن شناخته می‌شود. تمامی غذاهایی «نوول‌لانژ» با دقت و ظرافت تمام، بدون چربی و با استفاده از مواد اولیه‌ی کاملاً سالم تهیه و ارائه می‌شوند. اینجا فقط یک «رستوران» نیست بلکه یک «لانژ» به معنای حقیقی کلمه است؛ برساخته‌ای از اصالت و کیفیت و پاس‌بانی سلامت جان و تن مشتریانش...

لانژ چیست؟

رستوران نوول‌لانژ جزو دسته‌ی رستوران‌های Fine Dining به‌شمار می‌رود که با رویکرد مهمان‌نوازی در سطح و کلاس A+++ فعالیت می‌کند. این مجموعه می‌کوشد تا میزبانی شایسته برای جامعه‌ی الیت، بیزنس‌من‌ها، بیزنس‌وومن‌ها، هنرمندان، سیاستمدارها و افراد مشهور حوزه‌ی فرهنگ و هنر باشد و گروه‌های مختلف این طبقات اجتماعی خاص را از طریق ارائه و نمایش خدمات پذیرایی و مهمان‌نوازی ویژه با استفاده از هنر آشپزی و کالینری‌آرت در فضایی مدرن و های‌تک در قلب تجاری و اداری پایتخت گرد هم آورد.

لانژ به‌طور عمومی به فضاهایی گفته می‌شود که در لابی هتل‌ها، رزیدنس‌ها، مجموعه‌های اداری و تجاری، تئاترها و کلاب‌ها برای استراحت و دمی آسودن کاربران طراحی و تعریف می‌شود. محیطی آرامش‌بخش که معمولاً در آن با نوشیدنی، اسنک و برانچ از مهمان پذیرایی می‌کنند. لانژ یکی از زیرمجموعه‌های رستوران‌های بیسترو است که در بیشتر مواقع محل گردهمایی اعضای بیزنس‌کلاب‌ها و در راستای برگزاری رویدادهای خاص در نظر گرفته می‌شود.

کالینری آرت چیست؟

-->